سایر

معیارهای انتخاب ظروف مسی

معیارهای تشخیص ظروف مسی

انتخاب یک ظرف مناسب برای آشپزی همیشه یکی از دغدغه های خانم‌های  خانه دار بوده است. از نظر طب سنتی ظروف سفالی، سنگی، لعابی و مسی از بهترین ظروف برای پخت غذا هستند. اما  انتخاب و تشخیص ظروف با کیفیت نیازمند داشتن اطلاعاتی است. برای تشخیص و انتخاب ظروف مسی با کیفیت باید به موارد زیر توجه کرد :

آجیل خوری مسی مدل کنگره

ظروف مسی اصل

 

راه هایی برای شناسایی و تشخیص ظروف مسی اصل

ساده ترین راه برای تشخیص ظروف مسی اصل کمک گرفتن از افرادی است که در این زمینه از تخصص و مهارت کافی برخوردار هستند. به عنوان مثال مسگران قدیمی و با سابقه می توانند ترفندهایی را در رابطه با تشخیص تابه ها و قابلمه های مسی با کیفیت را به شما آموزش دهند.اما اگر لازم باشد خودتان تشخیص بدهید که ظروف شما باکیفیت هستند در چنین مواقعی

در اینجا چند راه تشخیص را بیان می کنیم که این راهها تشخیص در عین اینکه ساده هستند اما بسیار کارا هستند:

  • رنگ :

در مرحله اول تشخیص باید به ویژگی های ظاهری این ظروف مسی توجه داشته باشید. معمولا ظروف مسی اصل دارای بدنه ای به رنگ سرخ و درخشان هستند که نشان دهنده خلوص مس به کار رفته در آن ها می باشدولی ظروف مسی تقلبی که معمولا از آلیاژ مس و برنج به نسبت یک به دو ساخته شده اند دارای بدنه ای به رنگ زرد و مات هستند. می‌توانید برای اطمینان بیشتر، ظرفی را که می‌خواهید برنج یا مس بودن آن را تشخیص دهید ابتدا به‌طور کامل تمیز کنید بعد از آن فلز را زیر نور مستقیم خورشید بگیرید. اگر فلز مس باشد رنگ قرمز متمایل به قهوه‌ای دارد اما اگر رنگ آن زرد، زرد-قهوه ای، سبز-زرد، نارنجی و موارد مشابه بود یعنی فلز موردنظر برنج است.

  • ظاهر:
  غذاهای محلی استان زنجان

ظروف مسی اصل و باکیفیت نباید پوسته‌پوسته شده باشند و باید کاملاً صاف، هموار و بدون هیچ‌گونه فرورفتگی و خوردگی و خراش باشند.

  • صدا:

روش دیگر برای تشخیص ظروف مسی ضربه زدن به ظروف است. فلز مس چون نرم است وقتی به ظروف مسی اصل و باکیفیت ضربه می‌زنید صدای ضعیف از خودش ایجاد می‌کند ولی وقتی به ظروف مسی تقلبی یا بی‌کیفیت ضربه بزنید صدای بلند و تیزی تولید می‌کند.

  • آهنربا :

یک روش دیگر تشخیص دیگر استفاده از آهنربا است. به این صورت که آهنربا را به ظروف نزدیک می‌کنید اگر آن‌ها را جذب کرد پس ظرف مورد نظر شما یک ظرف آهنی با رنگ مسی است نه یک ظرف مسی باکیفیت.

  • وزن:

یکی دیگر ، وزن این ظروف است. ظروف مسی وزن بالاتری نسبت به بقیه‌ی فلزات مخصوصاً برنج و آهن دارند.

ظرف مسی اصل

این موارد در انتخاب و تشخیص بهتر ؛ به شما کمک خواهد نمود.

 

 

دیگر مقاله های ما:

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *